top of page

Nasza autorska pracownia i galeria. Czyli "Projekt 1+1"


cz.IV (ostatnia przed otwarciem) 04.11.2017

Ostatni raz piszę, przed otwarciem, dokładnej daty jeszcze nie znam, dużo jeszcze detali do dopracowania, (napewno w tym roku ;).

Została najprzyjemniejsza robota, a w zasadzie same pieszczoty. Projektowanie wnętrza, szczegóły, i najdrobniejsze detale, ... co do czego i jak co z czym .... bardzo przyjemne, ale i pracochłonne. 1000 pomysłów na minutę, i jeszcze więcej przymiarek i zmian. To co zaplanowane w rzeczywistości okazuje się nie pasujące i tak w kółko ..... Sam nie wiem czym to się skończy. Jeżeli i wy jesteście ciekawi to już dziś zapraszam na otwarcie, obserwujcie nas na Facebooku lub Instagramie . Zaproszenie pojawi się niebawem. Efektu końcowego sam jeszcze nie znam.... ;)

cz.III 06.10.2017

Dawno nas tu nie było, mieliśmy bardzo dużo pracy i brak czasu na wpis na blogu, wybaczcie ;) .

Minęło trochę czasu od ostatniego wpisu co oznacza że prace posunęły się znacznie do przodu.

Pierwsza część czyli pracownia jest już czynna jesteśmy już po przeprowadzce i pracujemy.

Druga część czyli nasza galeria jest jeszcze w fazie wykańczania. Wstawiliśmy piękne okna, które są całkowitym odzwierciedleniem oryginału, naprawdę robią duże wrażenie. Podłogi zostały wycyklinowane i polakierowane. Dębowa klepka parkietowa jest trochę nadszarpnięta zębem czasu, ale wygląda pięknie i ma swój urok. Teraz pracujemy nad detalem .... ale niestety z nim najwięcej roboty.

Planujemy otwarcie jeszcze w tym roku, czasu mamy niewiele, ale mam nadzieję że się uda ......

cz.II 06.04.2017

Naszej przygody ciąg dalszy. Mieliśmy trochę przerwy, ale już wracamy do i ostro zabieramy się za działania.

Najpierw dużo demolowania, jak to zwykle bywa przy remontach. Trochę trzeba zburzyć żeby później naprawić ;). Robimy renowacje wszystkiego co się da. Zabytkowe drzwi i okna, stara cegła napewno doda klimatu w tych pomieszczeniach .... trafiliśmy na "13" , ale to napewno na szczęście ;)

cz.I 03.03.2017

Dawno, dawno temu ulica Do Studzienki w Gdańsku Wrzeszczu znajdowała się poza miastem i chętnie osiedlali się tam bogaci gdańscy kupcy. Później przejęta została przez wojsko.

Budynek przy ulicy Do Studzienki 3 powstał w 1900 roku. Niestety ma dość ponurą przeszłość. Była tu siedziba Abwehry - niemieckiego wywiadu wojskowego. Spotykali się tu tajni agenci, informatorzy i pracownicy wywiadu. W latach II Wojny Światowej było jeszcze gorzej, ponieważ kamienicę przejęło gestapo. Może to dzięki temu bydynek ten przetrwał wojnę praktycznie w stanie nienaruszonym. Obecnie mieszkają tu zwykli ludzie.

Już za niedługo będziemy tu mieli swoją pracownię i galerię. W tym niezwykłym miejscu powstanie pracownia i galeria z naszą biżuterią.

Jesteśmy niezwykle podekscytowanie tym całym przedsięwzięciem. Nasze marzenie się spełniło - pracownia otwarta. Będzie można przyjść do nas, napić się kawy, porozmawiać pooglądać. Zobaczyć jak powstaje biżuteria, kupić ją lub zamówić ;) .... Mam nadzieję że uda nam się stworzyć klimat tego miejsca i że będzie to również wasze miejsce do którego będziecie chętnie wracali.

Bardzo lubię czuć to wszystko co robię, dlatego postanowiłem, że wszystkim zajmę się sam. Będę projektantem i wykonawcą. Wiem że to duże wyzwanie, ale mam nadzieję że uda mi się to zrobić, dzięki temu chcę przeżyć cały proces powstawania tego miejsca. Przedsięwzięcie będzie miało nazwę "projekt 1+1" ponieważ w niektórych pracach będę potrzebował pomocy.

Jeżeli byście chcieli to postaram się wam pokazywać postępy w pracach, może w trakcie, również i wy podsuniecie mi ciekawe rozwiązania i pomysły. ...


bottom of page