top of page

AgatART. Siła Kamienia

W piątek 26 listopada 2021 roku odbył się wernisaż wystawy pokonkursowej organizowanej przez Galerię Yes.

W śród wielu wybitnych polskich artystów zaprezentowana została również i moja praca. Wystawę można oglądać w Poznaniu przy ulicy Paderewskiego 7 w dniach 26.11.2021-29.01.2022. Serdecznie zapraszam.


"Organizacja przez Galerię YES jubileuszowych konkursów złotniczych to już tradycja. AgatART jest czwartym tego typu projektem, który wpisuje się w obchody 40-lecia firmy YES Biżuteria, mecenasa galerii. Skąd ta idea i jaki jest jej cel?


„AgatART. Siła kamienia” to czwarty konkurs złotniczy organizowany przez Galerię YES na przestrzeni 23 lat jej istnienia. Dotychczas zrealizowane zostały projekty: „PearlART”, „BrylART” oraz „Ćwierć”. W dwóch pierwszych artyści otrzymali od organizatorów kolejno perły oraz diamenty, które mieli za zadanie oprawić w talent. - I tym razem wybitnym polskim artystom złotnikom przekazaliśmy materiał, który stanowił punkt wyjścia do dalszych działań – wyjaśnia Maria Magdalena Kwiatkiewicz, założycielka Galerii YES. - W ich ręce trafiły agaty – przepięknej urody kamienie, które kryją w sobie wiele nieoczywistych historii i są dla mnie osobiście bardzo ważne – wyjaśnia." - tekst ze strony organizatora https://galeriayes.pl/wystawa/agatart-sila-kamienia/

Comments


bottom of page